Opinie, recenzje biustonoszy dla pań po 35. r.ż., po ciążach, karmieniu - fasony, modele, podtrzymanie, wygląd, oferta.
Kategorie: Wszystkie | 35 - różne | 50plus | figura | kroje staników | modele | ubranie
RSS
poniedziałek, 28 września 2009

polkaZachęcona komentarzami pod notką o usztywnianych plunge'ach, Dekolt usztywniany, dekolt nietrzymany , nabyłam w Dopasowanej Polkę, jedyną, która kolorystycznie mi się podobała, czyli czekoladową w kropeczki koloru kości słoniowej (choco/ivory po wyspiarsku).

Mam wrażenie, że w tym modelu górna część miseczki jest wszyta nieco bardziej pod kątem w stronę mostka w porównaniu z Coquette, gdzie ten element był raczej otwarty - nie wiem, czy to jest jasne, opis przypomina mi wróbelka z jedną nóżką bardziej ;) Przypuszczam, że jeśli komuś Polka dziobuje, to Coquette może dobrze leżeć.

Obwód jest ścisły - mając 75 cm pod biustem wzięłam rozmiar 34FF (75FF) i zapięłam się na najluźniejszą haftkę. Herezja rozmiarowa wynika z braku miseczki GG w ofercie Masquerade, psioczyć na firmę nie będę, szkoda klawiatury, - zobaczymy, co będzie dalej, najwyżej podszyję ;)

Więcej zachwytów nie będzie, bo miałam okazję ponosić stanik cały dzień - przez pierwsze dwie godziny było dobrze, potem pojawiła się znienawidzona kreska, potem wyszły buły jak w piekarni - jednym słowem, stanik jest dobry, ale nie na cały dzień. Pożałowałam odesłanej Sahary, ale już do mnie wraca, bo Dopasowana zrobiła końcową wyprzedaż ;)

21:33, anna-pia , modele
Link Komentarze (14) »
środa, 16 września 2009

Możemy czasem spotkać na Lobby Biuściastych stwierdzenie "pancernik", "pancerny stanik", "biust ani drgnie" i tym podobne. Z radoś cią mierzymy potem model opisany tak zachęcająco, wykonujemy na próbę kilka podskoków - i klapa. Biust się trzęsie, drży, jednym słowem, nic z tego. Sięg amy więc niechętnie po Tango II, Tango Classic, Pollyannę czy Belle i pocieszamy się myślą, że może nie są w niczym podobne do zwiewnego kusidełka, ale dla nas czas kusidełek minął i najważniejsze jest podtrzymanie.

A gucio. W pewnym wieku skóra przestaje być taka jędrna, ciało tak samo, i jeśli te same podskoki wykonamy w naszym wygodnych pancernikach, zauważymy, że biust i tak lekko się rusza - na pewno nie wyskoczy, bo krój na to nie pozwala, ale ruszać się będzie, mniej lub bardziej. W związku z tym nie powinnyśmy brać do siebie tego, co piszą biegające ze szkoły na randki i z powrotem ;) dwudziestki o jędrnych tkankach, tylko spokojnie przeanalizować naszą własną sytuację i zastanowić się, czy, u licha, możliwość przetańczenia całej nocy na weselu kolejnej koleżanki jest na pewno tym aspektem, który bierzemy pod uwagę przy zakupie stanika. Czy może wystarczy, że utrzyma biust w czasie romantycznej kolacji przy świecach?

Jak stąd wniosek? Są modele do podskakiwania i sprintów do autobusu czy za dziećmi, i są modele to spokojnego przechadzania się po galerii handlowej, siedzenia przy komputerze czy picia kawy z koleżanką - jeśli nasza codzienna aktywność nie wymaga częstych i nagłych zmian pozycji, to dlaczego mamy odmawiać sobie przyjemności noszenia czegoś ładnego?

 

Zdjęcie pancernika Bismarck pochodzi z www.militarium. net

Zdjęcie Arabelli pochodzi z Biuściastego Katalogu Staników

Zdjęcie Tango Classic pochodzi z Bravissimo