Opinie, recenzje biustonoszy dla pań po 35. r.ż., po ciążach, karmieniu - fasony, modele, podtrzymanie, wygląd, oferta.
Kategorie: Wszystkie | 35 - różne | 50plus | figura | kroje staników | modele | ubranie
RSS
niedziela, 26 lipca 2009

... czyli co nosić pod spodem, skoro nie musimy już zakrywać się pod brodę tak jak pani na rysunku obok.

Możemy oczywiście nosić T-shirty i upierać się, że tak wyglądamy ładnie, ale szczerze mówiąc, poza młodymi osobnikami płci męskiej, a i to tylko o sportowej sylwetce, nikt w tym dobrze nie wygląda. Pomijam dzieci, którym z definicji we wszystkim ładnie ;)

Jest lato, więc można trochę się rozebrać i wystawić na działanie słońca, czyli założyć bluzkę czy sukienkę z dekoltem. Co prawda Magdalena Samozwaniec pisała o widoku zwiędłego tłuszczu prezentowanego przez panie w wieku 35+ noszące dekolty, ale my nie będziemy przejmować się zwiędłym tłuszczem, ponieważ po pierwsze nie jesteśmy lalkami z Photoshopa, a po drugie teraz są lepsze kosmetyki ;) Jest lato, więc w bluzkach zabudowanych po szyję wysoka temperatura jest odczuwana dużo boleśniej - doświadczałam tego na własnej skórze, zanim trafiłam na Lobby Biuściastych , nosząc latem T-shirty, bo spod koszulek bez rękawów wystawały Feliny - zabudowane po szyję, niezniszczalne i zdecydowanie drogie, nudnie białe, beżowe lub czarne. Na Lobby odkryłam staniki o

kroju plunge. Przyznaję, że zdjęcia na modelkach Bravissimo nie zachęciły mnie, miałam wrażenie, że biiust zwisał, a to było tylko wrażenie wynikające z braku paska u dołu - łączenie miseczek znajduje się tylko na mostku. Na szczęście tylko tak to wygląda, bo w rzeczywistoście biust jest ładnie uniesiony. Zebranie z boków jest takie sobie - biust wychodzi poza obrys sylwetki, ale akurat na to nie narzekam, bo rzeczywiście można założyć wydekoltowaną bluzkę - BiuBiu czy Bravissimo . Biust trzyma się w ryzach, nie wylatuje przy pochylaniu się ani  przy gwałtownych ruchach, jednym słowem, można nosić na co dzień. bardzo lubię ten model właśnie za trzymanie biustu na miejscu, co w wieku 35+ i ogólnym stanie "podzieciowym" jest podstawą , a ie każdy krój stanika daje sobie radę z takim wyzwaniem, no i oczywiście za krój.

A jakie są wasze odczucia w stosunku do Tango II plunge? Tak, wiem, miska tylko do H, boczki rozciągają się (ale nie w każdym kolorze tak samo!), fiszbiny są wysokie i często uciskają w mostek i drapią pod pachą. Trzyma wam ten stanik biust w ryzach czy nie? Lubicie ten model? Macie inne miękkie plunge?

(O usztywnianych następnym razem.)

Rysunek pochodzi ze strony La Couturière Parisienne [paryska krawcowa].

wtorek, 14 lipca 2009

Zainspirowana zdjęciem Mauzonki, opublikowanym na Balkonetce w notce Zwab mnie - Showgirl Tease Me, postanowiłam zabrać się na poważnie za pisanie. Czemu akurat Mauzonka mnie zainspirowała? Otóż Mauzonka jest ode mnie młodsza o jakieś 10 lat, o ile mi wiadomo, przed ciążami i karmieniem, i na jej biuście Showgirl prezentuje się zupełnie inaczej niż na biuście pani w wieku 35+, po ciążach i karmieniach. A zakres rozmiarowy ten sam...

Czy to oznacza, że powinnam zapomnieć o stanikach kroju half-cup czy plunge? Czy to oznacza, że latem muszę nosić bluzki bez dekoltu? Czy to oznacza, że jeśli mam dobrze dopasowany stanik, to powinnam w ogóle zapomnieć o dekoltach? Czy to oznacza, że dobrze dopasowany stanik będzie do wyboru wyłącznie w jednym z trzech słusznych kolorów?

Moim celem jest otrzymanie wyłącznie negatywnych odpowiedzi :) Żeby je tu przedstawić, najpierw pogrzebię w swojej szafie, a potem będę dręczyć te biuściaste, które niebacznie przyznały się do wieku 35+ lub do posiadania dzieci. Później ruszę na podbój świata ;)

 

OT: chętnie powitam wszelkie uwagi, w tym techniczne :)